Přihlásit se

Heslo jsem zapomněl

Jsem tu poprvé a chci se registrovat

Karas barevný

Ryba několika barevných kombinací zcela vhodná do zahradních jezírek. Velmi nenáročná ryba na čistotu vody a nenáročná na samotný chov. Často je shlukují a vytvářejí hejna. Ne nadarmo je považována za plevelnou rybu a dost často dochází k přemnožení. Krmíme plovoucím krmivem vhodné velikosti. Ostroretka stěhovavá Nenápadná, přitom velmi účinná a hodná ryba do zahradního jezírka. Je vysazována zejména kvůli schopnosti požírat vláknitou řasu. Ve vodě není barevně příliš výrazná a není chloubou jezírka, její přínos je však opravdu obrovský. Můžeme krmit potápivým krmivem určeným pro jesetery adekvátní velikosti.

Jelec jesen

Svými barevnými variantami vytváří výraznou stopu v zahradním jezírku. Shlukuje se do větších hejn a aktivně plave ve vodním sloupci. Přijímá potravu určenou pro kaprovité ryby. Je možné ho krmit i potápivým krmivem určeným pro jeseterovité ryby.

Veslonos americký

Ačkoli je její chov v zahradním jezírku velmi specifický a náročný, tak tyto ryby doporučujeme k chovu v zahradních jezírkách – především větší velikosti. Vyžadují specifický přístup a jejich krmení je poměrně problematické. Ve volné přírodě se krmí volně plovoucím planktonem ve vodním sloupci, což v zajetí nejsme schopni simulovat. V zajetí se veslonos krmí speciálním krmivem, které se velmi pomalu potápí a simuluje tak plovoucí potravu ve vodním sloupci. Při nákupu tak vždy vyžadujte od prodejce garanci, že veslonos je naučen přijímat potravu na bázi potápivých granulí. Ryba je vzhledově charakteristická svým dlouhým rypcem, ve kterém jsou umístěny hmatové buňky. Barva těla je šedá až černá.