Přihlásit se

Heslo jsem zapomněl

Jsem tu poprvé a chci se registrovat

Výkopové práce

Snažíme se je ulehčovat těžkou technikou, práci nejen usnadní, ale i zlevní. Disponujeme malým pásovým bagrem, který je vhodný ke kopání malých jezírek. Na větší jezírka se najímá velký bagr. Mnohdy se stane, že na místo, kde bude jezírko stát není možný přístup těžkou technikou a tak nezbývá, než výkopové práce provést ručně. AT´už použijeme těžkou techniku nebo ne, ruční práce nás nikdy nemine. Uhlazení terénu, jeho zarovnání se vždy dělá ručně.

Nachystání vodovodních rozvodů

Před samotným zděním je nutné přivést odpadní potrubí do nejnižšího dna jezírka, kde bude umístěna gula a přivést odpadní potrubí k místu, kde bude umístěn skimmer. Nejčastěji používáme potrubí o průměru 110 mm.

Vyzdění jezírka

Jezírko nejčastěji zdíme bedněním o tloušťce 15 cm, občas je nutné použít i silnější tvárnice. Pevnost se bednění se posiluje vložením roxorů, následně se otvory zalijí betonem a nechají se zatvrdnout. Před samotným pokládáním fólie a izolační geotextílie je nezbytné celé bednění z vnitřní strany potáhnout felxibilním lepidlem – zahlazení spár a nerovností. Pokud to neuděláte, každá nerovnost se vám prorýsuje na fólii a bude vidět. Dno se zabetonuje nebo minimálně vystěrkuje betonovým potěrem, správně se usadí gula a do bednění se vyřízne otvro pro skimmer.

Položení fólie

Před položením fólie se pokládá jako první vrsva geotextílie, která má ochrannou funkci. Následně se na hrany bednění pomocí kotvících nýtů připevnění poplastované lišty, na které se přivařuje fólie. fólie je svařována na místě a přímo na daný rozměr jezírka. Nevznikají žádné nevzhledné faldy.

Usazení čerpadlové šachty

Usadíme čerpadlovou šachtu tak, aby její vrchní hrana byla zhruba 1 cm nad maximální výškou vodní hladiny z důvodu bezpečnosti. Nedojde tak nikdy k vytečení jezírka. Napojení filtračního systému – napojíme filtr, zapojíme čerpadlo, UV lampu a nachystáme si vše pro spuštění. Upravení pobřežní zóny – pobřežní zóna se nejčastěji vysypává kačírkem, pod něj je dobré umístit geotextílii, aby byla chráněna fólie. Do kačírku pak usazujeme kameny různých velikostí dle libosti investora. Z kamenů se také často staví kaskáda, po které přitéká voda zpátky do jezírka.

Napuštění jezírka

Jezírko je dobré napustit vodou z řádu a při prvním napouštění připevnit vodoměr – zjistíte přesný objem vašeho jezírka