Návrhy a instalace filtrace

Filtrace je stěžejní prvek celého ekosystému v zahradním jezírku a má obrovský vliv na kvalitu vody.

Filtrační systémy pro zahradní jezírka

V dnešní době jsou budovány zahradní jezírka dvojím způsobem, tzv. biotopy s regenerační zónou uvnitř jezírka, přičemž voda je nejčastěji sána přes různé frakce štěrku na kterých žijí bakterie odebírající živiny z vody. Aby bakterie mohli přežít, potřebují kyslík který do těchto zón přináší rostliny pomocí svého kořenového systému a dále pak koloběh vody. Tento systém má své zákonitosti které je nutné dodržet aby byl provoz zahradního jezírka v delším časovém horizontu bez nutnosti výrazných servisních zásahů! Druhá možnost je využití externí filtrace s využitím moderních filtračních materiálů o velké filtrační ploše, přes které obvykle voda prochází pomocí čerpadla. Díky externí konstrukci a kompaktním rozměrům není problém s čištěním, vhodné je využití filtrace s předřazenou vortexovou komorou či jiným mechanickým předčištěním, díky kterému vstupuju voda do biologické části již mechanicky čistá a nedochází k tak častému zanášení filtrace.

  • nejdůležitější prvek celého ekosystému zahradního jezírka
  • nejvýkonnější je technologická filtrace pomocí účinných biofiltrů a sterilizačních UV lamp
  • filtrací musí objem jezírka projít nejméně jednou za 4 hodiny
  • filtraci ve vašem zahradním jezírku je potřeba dobře "zaběhnout" a s ohledem do budoucnosti je lepší filtraci nadimenzovat

Zahradní jezírka Small Lake se specializuje také na dodávky filtračních systémů na klíč. Na základě osobní návštěvy, našeho návrhu a cenové nabídky je pak zákazníkovi dodána filtrace přesně dle jeho požadavků pro konkrétní jezírko na míru. Samozřejmě je zohledněno využití jezírka, umístění, tvar a další vlastnosti které mají vliv na následnou kvalitu vody. Co se týče techniky používané naší firmou, nejčastěji jsou používány úsporná čerpadla od firem Oase či Jebao, profesionální anglické UV lampy TMC, filtrace Tripond či Oase. Vhodným doplňkem pro jezírko je také vzduchování, ať již umístěné v zahradním jezírku nebo ve filtraci.

Prohlédněte si nabídku našich filtrů a filtračních materiálů v našem specializovaném eshopu pro zahradní jezírka.