Jezírko svépomocí

Chystáte se realizovat zahradní jezírko a rádi byste si udělali co nejvíce věcí sami? Potřebujete však poradit s postupem stavby, technologií, odbornou konzultaci či pořídit veškeré komponenty? Pak se obraťte na nás, velmi rádi a ochotně vám s celou stavbou pomůžeme. Realizujeme zahradní jezírka na klíč již 12 let a za tu dobu jsme nasbírali nespočet zkušeností v oboru. Naše rady jsou velmi užitečné a nápomocné, nebojte se proto zeptat.

Samotná realizace jezírka se skládá dá se říci z 5 hlavních kroků a to:

  • výkopové práce
  • zdění a betonáž
  • izolace
  • technologie a její zapojení
  • modelace pobřežních zón

Zabýváme se kompletní realizací jezírek od A po Z, která zahrnuje veškeré výše zmiňované prvky. Troufáte si na některou část sami? Neváhejte nás kontaktovat o odbornou radu.

Výkopové práce

Poměrně často nastává situace, kdy se v místě realizace zahradního jezírka nachází ať už stavební firma, či osoba vlastnící těžkou techniku. Samotné hloubení tak může zhotovit někdo přímo z místa bydliště, což samotnou realizaci určitě zlevní – při nejmenším na cestovném. Důležité je pamatovat na skutečnost, že vykopanou zeminu je třeba někam odvést, případně ji uložit někde na pozemku. Pokud si však na výkopy netroufáte sami, jsme schopni je zrealizovat sami případně v rámci dozoru.

Zdění

Dalo by se říci, že zde platí to stejné, co u výkopových prací. Zdění provádíme zcela běžně, ale pokud si na to troufáte sami či za pomoci známých, tak vám s tím rádi poradíme a řekneme, jak by bylo nejlepší jezírko vyzdít - jaký tvar, jaká tloušťka bednění, jakým způsobem udělat dno, co spáry mezi jednotlivými tvárnicemi? Na veškeré otázky vám rádi odpovíme.

Izolace

V tomto případě vřele doporučujeme obrátit se na odborníky, kteří mají s izolacemi velké zkušenosti. PVC fólie se svařuje horkým vzduchem a pokud s tím nemáte žádné zkušenosti, můžete napáchat mnoho škody. Špatně zaizolovaný svár dokáže udělat pěknou neplechu - neustálá ztráta vody a obtížné hledání úniku, v krajním případě je nutné udělat novou izolaci. Pokud uvažujete o pokládce EPDM fólie, tak v tomto případě vlastnoruční pokládku v žádném případě nedoporučujeme. Jsme držiteli certifikátu o způsobilosti a zdatnosti práce s kaučukovými fóliemi získaný přímo do výrobce, firmy Firestone.

Zapojení filtrace

S výběrem technologie vám samozřejmě rádi pomůžeme a navrhneme kompletní osazení pro bezproblémový chod jezírka. Samotné zapojení je člověk schopen zvládnout sám po vzájemné konzultaci a vysvětlení všech náležitostí. Rádi vám dodáme potřebnou technologii a se vším poradíme.

Modelace

Spočívá ve finální úpravě především pobřežních zón, zakončení jezírka a naskládání kamenů - ať už na kaskádu, či na lem kolem jezírka. Pobřežní zóna bývá nejčastěji vysypána kačírkem a osázena rostlinami. Jedná se tedy spíše o dekorativní činnost, na kterou ne každý má správné vlohy. Rádi vám onu zmiňovanou modelaci zhotovíme a pomůžeme se správným vzhledem. Ovšem pokud patříte mezi šikovné kutily a máte prostorovou představivost, hravě si s touto problematikou poradíte.

Spolupracovat s námi je radost! Nabízíme nejkomplexnější služby a individuální přístup.