Odborné poradenství  +420 776 044 711

Přihlásit se

Heslo jsem zapomněl

Jsem tu poprvé a chci se registrovat

Když už máme na svém pozemku okrasné či Koi jezírko, požadujeme u něj čistou vodu, abychom se z jezírka mohli radovat. Může se stát, že zafunguje příroda a ve vodě se nám objeví nepříjemnosti, jakými jsou dlouhá vláknitá řasa, zelená voda apod. Proti těmto nešvarům se dá bojovat pomocí speciálních produktů, které jsou určeny přímo do jezírka a jsou tak neškodné pro přítomné ryby. V první řadě bychom měli na začátku každé sezóny nastartovat filtr biologicky a to pomocí bakterií, které žijí na filtračních médiích filtru a čistí nám vodu z biologického pohledu. Doporučujeme vám zakoupit Bacto gel, který je léta osvědčený a zaručeně funguje!

Vláknitá řasa

Máte průzračnou vodu jako křišťál, ale bojujete v jezírku s dlouhou a nevzhlednou vláknitou řasou? Máme pro vás řešení, jak se této řasy zbavit a zabránit její následné tvorbě. Produktů existuje celá řada od různých výrobců. Doporučujeme za nás určitě výrobek Super Pond od firmy Home Pond. Používáme ho na údržbu našeho jezírka a jeho účinnost tak máme osobně ověřenou.

Neprůzračná voda

V tomto případě se nepotýkáte s vláknitou řasou, ale s volně plavajícími mikroskopickými částečkami, které utvářejí neprůhlednou vodu. V tomto případě doporučujeme produkt Briliant Pond, který tyto částice shlukne do větších celků a ty sebere skimmer nebo je můžete manuálně sebrat pomocí síťky. Ve správném dávkování je neškodný pro ryby. Nesmí se však používat pokud máte v jezírku jesetery.

Znečištěná zóna, kačírek

V tomto případě máte možnost zónu vysát vysavačem, ale kačírek se tímto způsobem čistí velmi obtížně a špatně. Proto se používají čističe na bázi aktivního kyslíku. Malé granulky obalí nečistoty, ve vodě se aktivují a vynesou nečistoty na hladinu. Ty vám většinou sebere skimmer a jsou tak vtaženy do filtru. Další možností je vystoupané nečistoty sebrat manuálně síťkou. Doporučujeme produkt Attack Pond.