Přihlásit se

Heslo jsem zapomněl

Jsem tu poprvé a chci se registrovat

Okrasná jezírka

Okrasná jezírka jsou stále v módě, jedná se o jezírka, které zapadají do konceptu celé zahrady, obvykle hojně osazené rostlinami, v kterých se prohání malé množství různých druhů ryb. Na rozdíl od KOI jezírek jsou tato jezírka zpravidla stavěna s využitím jednoduší technologie. Realizace jezírek jsou prováděny také s ohledem na cenu, která se u profi koi jezírek pohybuje astronomicky vysoko. Dobře postavené okrasné jezírko svému majiteli přinese chvíle strávené nádherným pohledem na vodu v zahradě u které se bezvadně relaxuje.

Koupací jezírka

V posledních letech jsme zaznamenali nejmasovější boom výstavby právě koupacích biotopů tj. jezírek tvořených okrasnou (pobřežní zónou) a dále pak koupací různých tvarů. Mezi jejich výhody spadá především biologicky aktivní a chemicky neošetřená voda. Zapadají také lépe do konceptu zahrady oproti bazénu. Vznik těchto jezírek je zhruba 20 let starý, první realizace probíhaly spíše náhodou v USA přestavbou již nefunkčních betonových bazénů. V Rakousku a Německu se již tento obor těší velkému rozmachu, svědčí o tom i zavedené normy FLL. 

Koupací jezírka se v současnosti stávají obrovským hitem. Není divu, rodinná relaxace u dobře fungujícího koupací jezírka je koncentrovaná radost. Názorů a přístupů k výstavbě je mnoho. Naše společnost Vám představuje cestu která není jednoduchá, ale vychází z biochemických zákonitostí vodního prostředí, jenž je třeba při budování funkčních přírodních nádrží respektovat.