Přihlásit se

Heslo jsem zapomněl

Jsem tu poprvé a chci se registrovat

Jak na to?

Pokud si chcete jezírko postavit svépomocí a netroufáte si na nějaké profi provedení, pak je právě okrasné fóliové jezírko určeno právě pro Vás. 
V první řadě je dobré si promyslet  přibližný tvar jezírka a jeho umístění v zahradě. Přeci jen, když už ho jednou zbudujete, budete ho těžko přenášet na jiné místo v zahradě. Je dobré si namalovat na zem přibližný tvar jezírka a ten pak vyladit k dokonalosti a spokojenosti všech uživatelů. 
Jakmile si ujasníte finální tvar a podobu jezírka, přicházíme k samotnému výkopu. Jezírko je dobré dělat kaskádovitým způsobem od nejmělčí části postupovat směrem doprostřed, kde bude hloubka největší. Pobřežní zóna slouží k umístění rostlin, kdežto hluboká část je primárně určena pro Vaše nové miláčky, kteří se budou prohánět v jezírku a vdechnou mu nový život. Ve většině případu u takovéhoto jezírka zvládnete výkopy manuálně, pokud by jste chtěli realizovat jezírko větší, vždy je lepší zahradní technika, která Vám práci velice usnadní.

Pokud máte v plánu realizovat větší jezírko, je lepší zahradní technika, která Vám práci velice usnadní
Pokud máte v plánu realizovat větší jezírko, je lepší zahradní technika, která Vám práci velice usnadní
Pokud máte v plánu realizovat větší jezírko, je lepší zahradní technika, která Vám práci velice usnadní
Jak pokládat fólii?

Co s fólií?

V takových to případech používáme fólii o tloušťce 1 mm, která se pokládá v jednom kuse a její instalace je tak velmi jednoduchá. I když, nenechte se zmást, fólie bývá pěkně těžká, takže každá volná ruka se hodí a i natahování fólie a její vyhlazování tak, aby vzniklo co nejméně skladů a faldů, vyžaduje více osob. Pod fólii se jako izolační vrstva pokládá  geotextílie a ta chrání fólii proti protržení. Na vytažení fólie si dejte opravdu záležet. V každém záhybu se budou usazovat nečistoty, které přispívají ke zhoršení kvality vody.

Kam s vykopanou zeminou?

Během výkopu zahradního jezírka vám zůstane velké množství zeminy. Kam s ní? Můžete ji použít do stávajících květináčů a nebo z ní vymodelovat další prvek v zahradě, jakým bude val. Věřte, že valy vytvářejí krásné prvky v zahradách, obzvláště když jsou osázeny dřevinami a rostlinami a jsou v nich zasazeny kameny. Může se tudy vinout potok a tím se voda vracet do jezírka. Další výhodou valu je taková, že za něj můžete snadno schovat filtr a ten vám tak nebude narušovat harmonii celé zahrady.

Pokud Vám zůstane velké množství zeminy, můžete ji použít na vytvoření valů nebo kaskád
Pokud Vám zůstane velké množství zeminy, můžete ji použít na vytvoření valů nebo kaskád
Okraje jezírka se nejčastěji vysypávají kačírkem
Okraje jezírka se nejčastěji vysypávají kačírkem

Okraje jezírka a okolí

Okraje jezírka se nejčastěji vysypávají kačírkem, který vytváří krásné mělké zóny vhodné jako brouzdaliště a jako domov pro vodní rostliny. Můžete ho dotvořit i většími kameny, které se stanou opravdovou dominantou celého jezírka. Vše záleží na vašem vkusu a dané zahradě. Přeci jen, ne všechno se hodí do každé zahrady. Přemýšlejte s rozvahou a dejte si s plánováním opravdu záležet.

Filtrace

Nezbytnou součástí i takovéhoto jezírka je filtrační systém, který vám zaručí krásnou čistou vodu. Ten se skládá z čerpadla, UV lampy a filtru. Při výběru takovéto techniky se obraťte na odborníky, kteří vám poradí adekvátní produkty k vašemu jezírku. Vysypat dno kačírkem nebo pískem? Toto nikdy, opravdu nikdy nedělejte! Mezi spáry kačírku zapadávají nečistoty, které zde hnijí a znečišťují vodu. I když budete mít vysavač, tak z kačírku tyto nečistoty z hluboké části nikdy nevysajete. Vyvarujte se této chybě, kvůli které budete z jezírka nešťastní.
 

Důležité je vybrat správnou sílu UV lampy
Důležité je vybrat správnou sílu UV lampy
Nabídka z e-shopu

Nakupte si u nás technologii, která byla použita na toto jezírko

TIP

skladem

Jezírková folie kaučuková EPDM Firestone PondGard 1,02 mm

219 Kč

Firestone PondGard je vysoce kvalitní izolační membrána ze syntetické gumy nabízející unikátní kombinaci užitečných vlastností, díky kterým je již mnoho let preferována profesionálními instalačními firmami a architekty.

na dotaz emailem

JEZÍRKOVÁ FOLIE FATRA AQUAPLAST 805 ZELENÁ 1,5 mm x 1,3 m ŠÍŘE

279 Kč

Jezírková fólie AQUAPLAST 805 zelená, antracit o šířce 1300 mm, je určena především k vykládání zahradních jezírek, určených k pěstování vodních rostlin.

TIP

dodáváme do 5 dnů

JEZÍRKOVÁ FOLIE FATRA AQUAPLAST 805 ČERNÁ 1 mm x 2 m ŠÍŘE x 50 m - ROLE

9 300 Kč

Jezírková folie Fatra Aquaplast 1 mm černá je určena především k vykládání zahradních jezírek, určených k pěstování vodních rostlin, kde brání ztrátám vody.

dodáváme do 5 dnů

Oase kamínková fólie, šíře 120 cm/12 bm - celá role

13 546 Kč

Oase kamínková folie pro zahradní jezírka je ideální k maskování strmých břehů nebo pro koryto potůčku.